Vize Belediyesi
Duyurular
Bilgi Edinme
linkler
Faaliyet Raporu 2004 - 2009
Sultanlar Yolu
sultanlar yolu
 
Başarılı Sporcularımız

dicle nur babat

DİCLE NUR BABAT 1992 Vize doğumlu Dicle Nur BABAT küçük yaşta boyunun uzun olması ve bir aile dostunun yardımı ile Eczacıbaşı spor külübünde spor yaşamına başlamıştır. Daha sonra Vakıfbank Güneş Sigorta spor külübüne geçmiş,halen bu külüpte devam etmektedir.
Yıldız Milli seçmelerinde1.100 aday arasından ilk 16 ya kalma başarısını göstermiştir.Yıldız-Genç Milli olarak ta 50 kez Milli formayı giymiştir. Halen genç milli aday kadrosunda bulunmaktadır ve bu kariyeri ona AMERİKA da Sporcu bursu ile ÜNİVERSİTE okuma imkanı sağlamıştır. Bugüne kadar olan başarıları aşağıdaki gibidir.Bu başarıda da en büyük pay antranörleri Mehmet BEDESTENLİOĞLU ve Gonca DİLİK'e aittir.

gulsah gunenc

Gülşah GÜNENÇ İlçemiz Topçuköyünden Rahmi GÜNENÇ'in torunu. 12 sene Edirne'de DSİ takımında yüzdükten sonra, Galatasaray Kulubünde yüzmeye başladı.2 Yıl bu kulüpte yüzmeye devam eden  Gülşah Günenç, bu yıl (2008) Fenerbahçe adına yüzmeye başladı. 4 - 6 Nisan 2008 tarihlerinde yapılan "Toyata grand prix at the Ohio State University" yüzme yarışlarında 200 metre kelebekte yüzdüğü 2:15:32'lik derecesi ile Olimpiyat B barajını  aşan  Gülşah GÜNENÇ Ülkemizi Pekin Olimpiyatlarında temsil etti.

şamil doğu delen

ŞAMİL DOĞU DELEN: Lise eğitimine kadar İlçemizde dönemin beden eğitimi öğretmeni olan Mustafa ÖZTÜRK’ten güreşin ilk temel eğitimini almıştır. Daha sonra Kırklareli Anadolu Lisesini bitirerek bu süre zarfında güreşe devam edip, sporcu bursu alarak Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde eğitimine devam etmiştir. Ulusal ve uluslararası alanda birçok derece yapmıştır. Sporculuğa devam ederken Antrenörlük alanında da çalışmalarına devam etmiştir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak göreve başlayıp, spor psikolojisi ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık üzerine yüksek lisans yapmıştır. 2009 yılında  millilik kontenjanıyla Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne Güreş Antrenörü olarak atanmış, halen bünyesinde birçok Türkiye Avrupa ve Dünya dereceli sporcular barındıran ve yetiştiren Trakya Birlik Spor Kulübünün teknik kadrosunda baş antrenör ve milli takım antrenörü Habil KARA’ nın yardımcısıdır. Güreşte Antrenörlük adında bir kitap yazmıştır. Türkiye 2. ligi ve yağlı güreşlerde halen güreşmektedir.

okan derici

Okan DERİCİ İlçemiz Toçuköy doğumlu olup, 2007 yılında U15 Futbol Milli Takımı 'na seçilmiştir.

Muzaffer Kabak

Muzafer KABAK Milli Futbolcu (3 Kez A Milli). Tekirdağspor, Giresunspor, Beşiktaş(1974-1976), Altay, İskenderunspor, Galata, Beykozspor, Tekirdağspor(Antenörlük) takımlarında görev yapmıştır.

Seckin bicer

Seçkin BİÇER 1969 yılında Vizede doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Vize'de tamamlamış, Vizespor Forması altında 1. Amatör Küme Şampiyonluğu yaşadıktan sonra yeteneği, hırsı ve sürati ile dikkatleri çekmiş Genç milli olmuştur. Ancak bu fırsatı daha sonra kendisinin de itiraf ettiği şekilde elinin tersi ile itmiştir. Yıllarca Vizespor ve bir müddet te Tekirdağspor'da  futbol oynamıştır.

Genç Milli Takım forması ile Seçkin BİÇER alttan sol 2. sırada

 
e-belediye
 
Diğer TÜM Etkinlikler
Video Galerisi
Anket Sonuçları
Seçenekler Oy Oranı Oy Sayısı
fotoğraf galerisi
video arşivi
Üyelikler
tariği kentler birliği CittaSlow (Sakin Şehir)
Tarihi Kentler Birliği Üyesidir CittaSlow (Sakin Şehir) Üyesidir
Spor
vize spor acar spor
Projeler
dünden bugüne vize
kirklareli rota bilisim teknolojileri
kirklareli rota bilisim teknolojileri