Vize Belediyesi
Duyurular
Bilgi Edinme
linkler
Faaliyet Raporu 2004 - 2009
Sultanlar Yolu
sultanlar yolu
 
Eğitim

İlçemizde eğitim hizmetleri ilk olarak, 1922 yılında açılan Atatürk İlkokulunda 3 yıllık olarak ve yalnızca erkek öğrenciler ile başlamış, 1928 yılından itibaren kız öğrencilerinde katılımı ile karma hale getirilmiştir.Eğitimin yaygınlaşması 1932 yılında Sergen ve Evrencik'te birer okulun açılmasıyla başlamıştır.1960 yılına gelindiğinde Sofular köyünde de ilkokulun açılması ile ilçemizde okulsuz köy kalmamıştır.Şu an itibariyle öğrenci sayılarının düşüklüğü nedeni ile toplam 7 köyümüzdeki öğrenciler (ilköğretim bazında) taşımalı eğitime devam etmektedir. İlçe sınırları içinde bulunan tüm İlköğretim okullarında tam gün olarak eğitim öğretime devam edilmektedir. İlçemizdeki okuma-yazma oranı ise % 98'dir.Ayrıca ilçemizde Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı merkezde Vize Lisesi ve METEM (Kız Meslek lisesi-Ticaret Meslek lisesi-Endüstri Meslek Lisesi) Kıyıköy'de Kıyıköy Lisesi bulunmaktadır. Kırklareli Üniversitesine bağlı Vize Meslek Yüksek Okulun da eğitim hizmetlerini Pazarlama, Muhasebe,İşletme, Emlak ve Bankacılık olmak üzere beş bölüm halinde vermektedir.


eğitim

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ :

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Vize Lisesi idari binalarında hizmet yürütmekte olup, 1 Müdür, 1 Şef, 2 Memur ve 3 Hizmetli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

öğrenciler

VİZE LİSESİ :

1972-73 Eğitim öğretim yılında 94 öğrenci ile şimdiki hizmet binasında faaliyete başlayan Vize Lisesi, şu an itibariyle 310 öğrenci ve 17 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

öğrenciler

METEM :

1982-1983 Eğitim öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi adıyla açılmıştır.2002 yılında Endüstri Meslek-Ticaret Meslek-Kız Meslek Liselerinin kanun kapsamında birleştirilmesi ile Mesleki Eğitim ve Teknik Eğitim Merkezi adını alan okulda 503 devamlı öğrenci, 158'de Çıraklık Eğitim Merkezi Öğrencisi olmak üzere toplam 661 öğrenciye 47 öğretmen ile Tesviye, Metal İşleri, Bilgisayar-Donanım, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Elektronik, Tekstil-Konfeksiyon branşlarına yönelik olarak mesleki eğitim verilmektedir.

öğrenciler

öğrenciler

öğrenciler

öğrenciler

HALK EĞİTİM MERKEZİ

1973 yılında faaliyetine başlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 1992 yılında kendi hizmet binasına taşınmış olup,1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı,1 Giyim Öğretmeni, 3 Öğretmen, 1 Usta Öğretici ve 1 Hizmetli ile çalışmalarını sürdürülmektedir.

halk eğitim

halk eğitim

halk eğitim

halk eğitim

halk eğitim

halk eğitim

halk eğitim

VİZE MESLEK YÜKSEKOKULU :

1996 yılında kurulan, 1998-1999 Eğitim-öğretim yılında Vize Halk Eğitim Merkezi binasında faaliyete geçen Vize Meslek Yüksekokulu, şu anda 2000-2001 eğitim - öğretim yılının ikinci yarısında taşındığı eski Hükümet Konağı binasından 2006 yılında Vizeli Hayırsever İbrahim Uğurlu'nun yaptırdığı yeni hizmet binasında faaliyetine devam etmektedir. Pazarlama, Muhasebe, İşletme, Emlak ve Bankacılık olmak üzere 5 dalda ön lisans eğitimi vermektedir. Ayrıca okulun Bilgisayar Laboratuarı ile Konferans Salonu bulunmaktadır.

 
e-belediye
 
Diğer TÜM Etkinlikler
Video Galerisi
Anket Sonuçları
Seçenekler Oy Oranı Oy Sayısı
fotoğraf galerisi
video arşivi
Üyelikler
tariği kentler birliği CittaSlow (Sakin Şehir)
Tarihi Kentler Birliği Üyesidir CittaSlow (Sakin Şehir) Üyesidir
Spor
vize spor acar spor
Projeler
dünden bugüne vize
kirklareli rota bilisim teknolojileri
kirklareli rota bilisim teknolojileri