Vize Belediyesi
Duyurular
Bilgi Edinme
linkler
Faaliyet Raporu 2004 - 2009
Sultanlar Yolu
sultanlar yolu
VİZE İLÇESİ ATIK YÖNETİMİ ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ” PROJE EĞİTİMİ SONA ERDİ

  15.04.2014/23:37


BASIN BÜLTENİ


“Vize İlçesi Atık Yönetimi Altyapısının Güçlendirilmesi” projesi 11.04.2014 Cuma günü saat 10.00’da Belediye Toplantı Salonunda yapılan basın toplantısı ile tanıtıldı. Basın toplantısında yapılan sunum ile projenin sonuçları, çıktıları kamuoyu ile paylaşıldı.  Belediyemiz tarafından 2012/2013 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yürütülen projemiz, toplam proje bütçesinin % 65’ i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe olarak ve kalan %35’lik kısmı belediyemiz tarafından karşılanmak üzere 15.07.2013 tarihinde sözleşme imzalanarak başlamış olup, 15.04.2014 tarihinde sona erecektir. Proje ile hedeflenen, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre amacı ile temizlik hizmetlerinde belediyenin uyguladığı katı atık toplama yöntemlerinde kalite ve görselliği arttırarak ilçede yaşayanların atık yönetimi uygulamalarına uyumunun sağlanması ve kent içinde görsel, çevresel kirliliği azaltmaktır. Proje kapsamında ilçede belirlenen noktalara 30 adet yer altı çöp konteyneri sistemi kurulmuştur. Böylece çöpler artık yeraltında saklanacak, hem koku ve bakteri oluşumu engellenecek hem de çöplerin yarattığı görüntü kirliliği önlenecektir. Ayrıca proje kapsamında 1 adet 13+1,5 m3’ lük çöp toplama aracı, 2 adet vakumlu süpürge makinesi, 2 adet motorlu atık toplama aracı, 40 adet geri dönüşüm konteyneri ve 50 adet atık pil kutusu alınmıştır. Belediyemiz Çevre Mühendisi ve proje koordinatörü Elif DURAKLI PİŞİRİR tarafından 09.04.2014-10.04.2014 tarihlerinde Namık Kemal Ortaokulu Konferans Salonunda Namık Kemal Ortaokulu, Adalet Erez İlkokulu, Arife Bekir İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine ve öğretmenlerine çevre ve geri dönüşüm eğitimleri düzenlenerek eğitimlerde çevre, sürdürülebilir yaşam, geri dönüşüm ve atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda bilgiler verilmiştir. Ayrıca Cuma günü eğitim verilen okullardaki öğrenciler ile Çerkezköy’ deki Geri Dönüşüm tesisine teknik gezi düzenlenmiştir. Öğrenciler evlerinde ve okullarında topladıkları ambalaj atıklarının hangi aşamalardan geçerek ayrıştırıldığını, ayrıştırılan atıkların geri dönüşüm ile yeni ürünlere nasıl dönüştüğünü görerek öğrenme fırsatı bulmuşlardır.   


Vize Belediye BaşkanlığıDevlet Mah. Atatürk Cad. No:64 Vize-KIRKLARELİ Tel: 0 288 318 10 21Web: www.vize.bel.tr E-Mail: belediye@vize.bel.tr


“Trakya  Kalkınma Ajansı 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Trakya Kalkınma Ajansı ve/veya T.C Başbakanlık Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Vize Belediye Başkanlığı’na aittir.
Haber Fotograf Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Diger Haberler
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
AÇIK HAVA KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİ
SAKİN ŞEHİR VİZE KÜLTÜR GECESİ
TEOG SINAVLARINDA TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
YÜCE ATAMIZI ÖZLEMLE ANDIK
Atamızı Minnetle Anıyoruz
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GAZİLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
Temiz Bir Vize İçin Çöp Konteynerları Yıkanıyor
e-belediye
 
Diğer TÜM Etkinlikler
Video Galerisi
Anket Sonuçları
Seçenekler Oy Oranı Oy Sayısı
fotoğraf galerisi
video arşivi
Üyelikler
tariği kentler birliği CittaSlow (Sakin Şehir)
Tarihi Kentler Birliği Üyesidir CittaSlow (Sakin Şehir) Üyesidir
Spor
vize spor acar spor
Projeler
dünden bugüne vize
kirklareli rota bilisim teknolojileri
kirklareli rota bilisim teknolojileri