Vize Belediyesi
Duyurular
Bilgi Edinme
linkler
Faaliyet Raporu 2004 - 2009
Sultanlar Yolu
sultanlar yolu
Turizm Potansiyeli'nin Arttırılması İsimli Proje Kapsamında Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı

  15.04.2014/21:39
 


BASIN BÜLTENİ


 


Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen TR21/13/SOS/008 sözleşme numaralı “Cittaslow Vize ilçesinin Turizm potansiyelinin arttırılması” isimli proje kapsamında eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.


 


İlçemizdeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında Cittaslow ve Slow Food kavramların tanıtılmasına yönelik eğitimler 2 gün boyunca gerçekleştirilmiştir. İlçedeki Namık Kemal Orta okulunun konferans salonuna farklı zaman dilimlerinde toplanan çocuklarla söyleşi şeklinde eğitimler düzenlenmiştir. Toplam 400 den fazla çocuğa ulaşılmış ”Cittaslow Vize ve Slowfood “ kavramları anlatılarak, bu kapsamda ilgili broşürler ve kitaplar katılımcılara verilmiştir.


 


Vize ilçesinde el emeği ürünlerin ortaya çıkarılması için, İlçe halkından 20 kadına yönelik “ El sanatları ve Hediyelik Eşya” kursu düzenlenmiştir. Vize Sakin Şehir Derneğinde düzenlenen kurs kapsamında ahşap boyama, seramik ürünlerden hediyelik eşya üretimi teknikleri üzerine bilgilendirme ve eğitimlerde bulunulmuştur.  İki aylık süre sonunda kursu tamamlayanlara sertifikaları verilerek, üretilen hediyelik eşyalarla kadınların ekonomiye girdi sağlamaları teşvik edilmiştir.


 


Vize ilçesinde Yerel gıda ürünlerinin üretilmesi, satışı, pazarlanması, ambalajlanması konusunda yerel halka bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu eğitim ile günlük hayatta sürekli kullanılan malzemeleri, nasıl ekonomik girdiye çevrileceği konusunda bilgilendirmede bulunulmuştur. Vakumlama makinesi kullanım şekli gösterilerek doğadan toplanan ürünlerin seyahat için sağlıklı koşullara getirilmesi ve ekonomiye girdi sağlamasıyla tüm halkın kullanımına sunulmuştur. Bunun yanında diğer pazarlama ve ambalajlama yöntemlerinin neler olacağı Öğretim Görevlisi Ali ÇAKIR tarafından anlatılmıştır.


           Vize Belediye Başkanlığı : Devlet mah. Atatürk cad. No:64 Vize/ KIRKLARELİ Tel: 0288 318 10 21 Fax: 0288 318 10 46 www.vize.bel.tr, belediye@vize.bel.tr , www.cittaslowvize.org, facebook.com/cittaslowVize  “Trakya  Kalkınma Ajansı 2012/2013 yılı sosyo-ekonomik kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Trakya Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığının görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Vize Belediyesi’ne aittir.”

Haber Fotograf Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi Haber Galerisi
Diger Haberler
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
AÇIK HAVA KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİ
SAKİN ŞEHİR VİZE KÜLTÜR GECESİ
TEOG SINAVLARINDA TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
YÜCE ATAMIZI ÖZLEMLE ANDIK
Atamızı Minnetle Anıyoruz
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
GAZİLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
Temiz Bir Vize İçin Çöp Konteynerları Yıkanıyor
e-belediye
 
Diğer TÜM Etkinlikler
Video Galerisi
Anket Sonuçları
Seçenekler Oy Oranı Oy Sayısı
fotoğraf galerisi
video arşivi
Üyelikler
tariği kentler birliği CittaSlow (Sakin Şehir)
Tarihi Kentler Birliği Üyesidir CittaSlow (Sakin Şehir) Üyesidir
Spor
vize spor acar spor
Projeler
dünden bugüne vize
kirklareli rota bilisim teknolojileri
kirklareli rota bilisim teknolojileri